Joyce Teknoloji Yerli Motorla Dışa Bağımlılığı Azaltacak

  Trakya’nın tek endüstriyel fuarı olma özelliğine sahip Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nda beğeniye sunulan Türkiye’nin birinci lityum bataryalı aracı Joyce One, çevreci özellikleri ve çağdaş dizaynıyla iştirakçilerden tam not aldı.

  Yoğun ilgi gören fuara, Tekirdağ valisi Recep Soytürk, 29. Periyot TBMM Lideri Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Milletvekilleri, vilayet ve ilçe belediye liderleri, endüstriciler, işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Joyce Teknoloji CEO’su Eren Efe Erkan, ‘Yarının dünyasını birlikte şekillendiriyoruz’ ideolojisiyle gelecekte kullanımı giderek daha çok artacak olan elektrikli araçlarda bir Türk markası olarak kesimde büyümeyi sürdürdüklerini lisana getirdi.

  Joyce Teknoloji olarak tasarım, yazılım ve üretimde tamamı Türk mühendislerinden oluşan bir grupla hizmet verdiklerini kaydeden Ceo Eren Efe Erkan, elektrikli motor konusunda yerli üretimle dışa bağımlılığı azaltmayı hedeflediklerini vurguladı.

   

  ÖNEMLİ BİR ULAŞIM ALTERNATİFİ

  Joyce markasıyla kent içi ulaşımına değerli bir alternatif sunduklarını belirten Erkan, fuarda gördükleri ağır ilgiden şad olduklarını söyleyerek, “Tekirdağ Valisi Sayın Recep Soytürk ve TBMM 29. Lideri Prof. Dr Mustafa Şentop’un Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nda Joyce Teknoloji’yi ziyareti bizleri onurlandırdı. Kendilerine Yokote Motors’un geliştirdiği 3 farklı yeni jenerasyon elektrikli motoru da tanıtma imkanımız oldu. Sayın Şentop, Joyce One aracımızı kullanarak bizden araç hakkında detaylı bilgiler aldı. Türkiye’nin üst seviye yöneticilerinden biriyle bu fırsatı paylaşmak, işimize ve teknolojiye olan bağlılığımızı bir kere daha güçlendirdi. Büsbütün yerli ve ulusal bir teknoloji hareketinin Türkiye’deki öncü markalarından biri olmayı hedefliyoruz. Aracımız çevreci özellikleri ve tasarımıyla da farklı bir konumda. Bütün teknik testlerden geçerek gerekli belgeleri almaya hak kazanan Joyce One’ı tabiat dostu ve yenilenebilir materyallerden üretiyoruz. Detaylı bilgi almak isteyenler, joyceforbigboys.com ve joyceteknoloji.com adreslerini ziyaret edebilir” diye konuştu.

   

  65 KİLOMETRE MENZİLE SAHİP YERLİ MİKRO MOBİLİTE ARACI

  65 kilometrelik menziliyle rakiplerine fark atan Türkiye’nin birinci lityum pilli bataryalı aracını ürettiklerini kaydeden Eren Efe Erkan, taşınabilir lityum ion bataryası sayesinde aracın şarj istasyonuna gereksinim duymadığını da vurguladı.

  Milli teknoloji atağı maksatları doğrultusunda araçta kullanılan eserlerde de yerli firmaları tercih ettiklerini kaydeden Erkan, lityum pilleri TSK Vakfı küme şirketlerinden Aspilsan Güç A.Ş’den tedarik ettiklerini ve bu iş birliğinin ülkemiz için değer arz ettiğini vurguladı.

  CEO Eren Efe Erkan şöyle devam etti: “Joyce One istenilen her yerde 3 buçuk saatte şarj edilebiliyor. Demonte bataryası çarçabuk taşınabiliyor ve rastgele bir şarj istasyonuna bağlı kalmıyor. Teknolojik ilerlemenin hayli süratli olduğu günümüzde daha uygun bir dünya için değişime süratli adapte olabilen, toplumsal sorumluluk içeren, pak teknolojilere, doğa ile barışık eserlere ve sürdürülebilir yaşama daha çok hürmet duyan değerlere kıymet veriyoruz. Sanayi ihtilalinden bu yana fosil yakıtların kullanımındaki artış, insanlığın etrafa verdiği ziyanların başında geliyor. Fosil yakıt kullanımıyla atmosfere salınan sera gazı yoğunluğunun giderek artması, gezegenin daha fazla ısınmasına neden olurken, global sıcaklık artışı da canlı cinsleri için hayli tehlike arz eden iklim değişikliğini beraberinde getiriyor. ‘Daha Temiz Bir Dünya’ sloganıyla çıktığımız bu yolda insanlığın doğrudan ve dolaylı olarak ekosistemin istikrarını bozarak etrafına verdiği bu ziyanların tamirine katkı sağlayacak fikirler geliştiriyoruz” 

   

  Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

  Play trending songs !. In the world of video content creation, selecting the perfect music for your project can be a game changer.