Türkiye’de Sığır Sayısı Azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, 2023 yılı Haziran ayı prestijiyle sığır sayısı bir önceki yıl Aralık ayına göre yüzde 2 azalarak 16 milyon 521 bin başlangıç ​​olarak gerçekleşti. Birebir periyotta manda sayısı ise yüzde 2,9 azalarak 167 bin baş oldu. Küçükbaş hayvanlarda koyun sayısı yüzde 4,7, keçi sayısı ise yüzde 7,5 azaldı.

Devamını Oku

Turkcell Olağan Genel Toplantı Toplantısı Sonuçlandı

Payları milletlerarası piyasalarda süreç gören Türk şirketi Turkcell’in Olağan Genel Şura Toplantısı bugün yapıldı. Genel heyette şirketinin 2022 yılı faaliyetlerine ait veriler ve kar ziyan hesapları onaylandı. İdare Konseyi üyeleri ibra edildi ve Şirket Temel Mukavele’nin değiştirilmesi kabul edildi. Ayrıyeten, zelzele felaketi nedeniyle yapılacak olan bağış ödemeleri iki taksitte karar verildi. Yönetim rejimlerinin düzenlenmesine Melikşah Yasin seçildi ve 2023 yılı hesapları ve bölümlerinin kontrolü için Güney Bağımsız Kontrol ve SMMM A.Ş. bağımsız denetçi olarak seçildi. 2022 faaliyet yılı kar faaliyeti ise 20 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

Samsun’da 5 Metreye Ulaşan Kenevir Hasadı Yapıldı

Samsun’un Vezirköprü ilçesine bağlı Narlısaray Mahallesi’nde lisanslı olarak ekilen kenevirlerin hasadı piyasaya sürüldü. Yaklaşık 2 bin dekar yere ekilen kenevirler, ilaç kesiminden ulaşım bölümüne kadar birçok alanda kullanılabiliyor. Samsun Vilayet Tarım ve Orman Müdürü, kenevirin yetiştirilmesinin 2016 yılında dağıldığını ve Samsun’un kenevirin merkezi olmaya devam edeceğini belirtti. Kenevir tarlası sahibi çiftçiler ise pazarlama ve fiyat istikrarı hususlarına dikkat çekti.

Devamını Oku
; let us find this first after that free download dokan pro plugin. Wpaps slim phone cases. Kontakt health reviews.