Karadenizbirlik duyurdu: Ayçiçeği ön alım fiyatı 12,70 TL/kg

Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (KARADENİZBİRLİK) Genel Müdürü Ünal Erarslan, 2023 yılı yağlık ayçiçeği kampanyası hakkında açıklamalarda bulundu. Erarslan, ayçiçeği ön alım fiyatını 12,70 TL/kg olarak belirlediklerini ve bu fiyat listesinin piyasa kaidelerine göre güncellenebileceğini söyledi. Ayrıyeten, yerli üretimin büyümesi için devletçe ödenen destekleme primlerinin ve sulama imkanlarının çoğaltılması vurgulandı.

Devamını Oku

Karadenizbirlik, ayçiçeği ön alım fiyatını duyurdu

Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (KARADENİZBİRLİK), ayçiçeği ön alım fiyatını kilogram başına 12,70 lira olarak belirledi. Genel Müdür Ünal Erarslan, kuraklık ve ekim alanlarındaki azalma nedeniyle bölge rekoltesinin yüzde 20 düştüğünü belirtti. Birlik, üretici firmanın azami çaba harcaması fiyat değişimlerini ve gayelerinin 40 bin ton eser mübayaa etmek olduğunu söz etti. Erarslan, yerli üretimin sürdürülmesi için primlerinin desteklenmesi ve sulama olanaklarının çoğaltılması gerektiğini vurguladı.

Devamını Oku

Tarım ve Orman Bakanlığı, kontratlı üretimle ilgili yönetmelik çıkarmadan arabuluculuk uygulamasına başlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı, kontratlı üretimle ilgili bir yönetmelik çıkarmadan Adalet Bakanlığı’nın bu alandaki hukuk anlaşmazlıklarına arabuluculuk uygulamasıyla gelen yönetmeliği 1 Eylül’de kraliçelere girdi. Ziraat Mühendisleri Odası Lideri Baki Remzi Suiçmez, bu durumu eleştirerek, Tarım Bakanlığı’nın önceki kontratlı üretimle ilgili yönetmeliği çıkarması gerektiğini belirtti.

Devamını Oku

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Meyve Üreticilerine Kasa Dayanağı Projesini Başlattı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı destekliyor ve küçük paket teşvikleri maksadıyla hayata geçirme projelerile takdir topluyor. Bu yeteneği, ürün seçeneklerine yönelik olarak sunulan kasa değiştirme projesi Demirci’de başlatıldı. Bin 600 meyve üreticisine yüzde 100 hibeli 16 bin adet meyve kasası dağıtıldı.

Devamını Oku

Niğdeli Domates Üreticileri, Domatesi Tarlada 3 Liraya Sattıklarından Şikayetçi: Üreticilerin Yüzde 80’i Bankalara Borçlu

Niğdeli domates üreticisi bu yıl fiyatlarının artmadığından şikayet etti. Geçen yıl 2 lira 90 kuruşa sattıkları domatesi, tüccarın ve sanayicilerin bu yıl 3 liradan gücünü artıran çiftçi İbrahim Ayhan, “Domates tarlada duruyor. Fabrikalara da vermezsek eser tarlada kalacak. Bu domatesi 20 gün içinde pazarlıyoruz. Üreticilerin yüzde 80’i bankaya borçlu. Eseri satıp banka borçlarımızı kapatıyoruz ve yeni dönem için yine kredi çekiyoruz. Geleceğe yönelik hazırlıklar yapıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Seferihisar: Türkiye’nin Birinci Sakin Kenti Tarım Yatırımlarıyla Dikkat Çekiyor

Seferihisar ilçesi, turizm İktisadının yanı sıra tarım alanında da değerli bir katkı sağlıyor. Mandalinadan zeytin, enginardan lavanta ve karakılçık buğdayına kadar pek çok eserle binlerce çiftçinin geçimini sağlıyor. Seferihisar Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen festivallerle ürünler tüm Türkiye’ye tanıtılıyor.

Devamını Oku
Britain’s king charles iii and queen camilla wave as they leave clarence house in london last week. How eggs are classed and graded health reviews. Auburn, alabama pro flooring in opelika, al.