Hindistan’ın Cammu Keşmir bölgesinde yaşadığıda 6 meyyit

Hindistan’ın Cammu Keşmir bölgesindeki direnişçi ve askerler arasında kalan bölgelerde 2 direnişçi, 3 ipucu askeri ve 1 polis hayatını kaybetti. Hindistan ordusu ve polisi, Cammu Keşmir’in Kökernag bölgesindeki teröristlerin kümelenerek istihbarat topladı. Güvenlik birimleri, operasyon başlatılarak değiştirilmeye başlandı. Çatışmalarda Kokernag’da 2 asker ve 1 polis, Rajouri bölgesinde ise 1 asker ve 2 direnişçi öldü.

Devamını Oku

Almanya’nın Hindistan’dan petrol üretimi ithalatı 12 kat arttı

Almanya’nın Hindistan’dan yaptığı petrol ithalatı, geçen yılın bireysel devrine göre yaklaşık 12 kat artarak 451 milyon avroya ulaştı. Hindistan’ın Almanya’ya üretimi ise ocak-temmuz döneminde yüzde 1,7 artarak 8,7 milyar avro oldu. Almanya’nın petrol ürünleri ithalatındaki artış, Rusya’nın Ukrayna ile savaşa girişinin akabinde Batı’nın yaptırımları ve Hindistan’ın Rus petrolünün en değerli alıcılarından biri olabilir akabinde gerçekleşti.

Devamını Oku

Almanya’nın Hindistan ile Ticareti Artıyor

Almanya’nın en büyük ticaret ortağı olan Çin’e alternatif olarak görülen Hindistan ile büyüyen ticaretin değeri artıyor. Almanya’dan Hindistan’a yapılan ihracat, ocak-temmuz devrinde yüzde 21 artarak 9,9 milyar avroya ulaştı. Hindistan, Almanya’nın toplam ihracatında Brezilya ve Kanada’nın önünde yer aldı. Hindistan’ın Almanya’nın ticaret arkadaşı olarak ehemmiyeti artmaya devam ediyor. Almanya’nın Hindistan’a ihraç ettiği en değerli eserler makineler, kimyasal eserler ve eserler oldu. Hindistan’ın Almanya’ya ihracatında petrol üretiminin ithalatındaki artıştan yüzde 1,7 artış görüldü.

Devamını Oku
Ja rule denied entry to the uk – days before tour starts | ents & arts news. Du könntest hier aber auch ein plugin nutzen, um ein kontakt formular einzufügen. Although luxury vinyl flooring is exceptionally durable and stands up well to heavy foot traffic.